Zarząd Regionu Małopolskiej "Solidarności"

 • Kolejowa służba i świętowanie

  Pomimo trwających ograniczeń spowodowanych COVID 19 i zamknięcia wielu branż, kolej nadal wozi pasażerów. Jednak problemy w gospodarce odczuwalne są również na kolei. W październiku br. koleją podróżowało 18,5 mln pasażerów – o 14 % mniej niż we wrześniu br. a o ponad 40 % mniej niż w październiku 2019 r. Mimo trudności, 24 listopada br. kolejarze celebrowali swój dzień i wspólnie uczestniczyli we mszy świętej.

  czytaj dalej

 • Apel Prezydium KK ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II

  „Apelujemy do członków i sympatyków naszego związku o odważną i cierpliwą postawę w obronie pamięci i świętości naszego Papieża. To jego pontyfikat obudził w nas „Solidarność”, która wywalczyła Polakom niepodległą i demokratyczną Ojczyznę”

   

  czytaj dalej

 • DODATKI COVIDOWE

  INFORMACJA  DLA  KOMISJI  ZAKŁADOWYCH  W SŁUŻBIE ZDROWIA

  Trwa nadal parlamentarna przepychanka dotycząca tzw. dodatków covidowych dla medyków. Koalicja rządząca wprowadziła je w celu stworzenia zabezpieczenia kadr medycznych w bezpośrednim leczeniu  sars- cov-2, a opozycja dąży do zmiany ich charakteru na powszechne podwojenie zarobków dla wszystkich zatrudnionych w służbie zdrowia, bez względu na to czy uczestniczą w jakikolwiek sposób w zwalczaniu pandemii, czy też nie. Rząd odpowiada: „nie”. Uzasadnienie jest dwojakie. Po pierwsze pochłonęłoby to takie środki, na jakie budżet nie może sobie pozwolić,  a po drugie znów byłby powszechny problem z brakiem tych, którzy zechcieliby pracować przy pacjentach covidowych. 

  czytaj dalej

NSZZ Solidarność - NSZZ Solidarność - Kraj

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” to największy w Polsce związek zawodowy. Razem z nami możesz mieć wpływ na swoje życie, na to w jakich warunkach i za ile pracujesz. Przyłącz się do nas!
 • Obowiązek zakrywania twarzy i nosa także w zakładach pracy do 27 grudnia 2020

  Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które weszło w życie w sobotę, 28 listopada, do 27 grudnia 2020 r. został  nałożony obowiązek zakrywania ust i nosa - przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego w środkach publicznego transportu

  ...
 • Prezydium "S": Apelujemy o odważną obronę pamięci i świętości naszego Papieża

  - Apelujemy do członków i sympatyków naszego Związku o odważną i cierpliwą postawę w obronie pamięci i świętości naszego Papieża. To jego pontyfikat obudził w nas „Solidarność”, która wywalczyła Polakom niepodległą i demokratyczną Ojczyznę - podkreśla Prezydium KK NSZZ "Solidarność" w specjalnym apelu ws. obrony godności i dobrego imienia św. Jana Pawła II.

  - Od

  ...
 • Jeśli nowe zapisy dot. RDS wejdą w życie, "S" powróci do Rady Dialogu Społecznego

  - Jeśli rząd, zgodnie z tym co jest zaproponowane w nowelizacji ustawy, wróci do pierwotnej ustawy o RDS, gdzie jest utrzymana trójstronność, będziemy w grudniu jako członkowie RDS ponownie zasiadali w tym gremium. To dla nas bardzo ważne - mówił w czwartek na konferencji prasowej przewodniczący Solidarności Piotr Duda.

  W środę na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano

  ...