Naszemu koledze

Pawłowi Pasiowcowi

wyrazy serdecznego współczucia z powodu śmierci

OJCA

Składają koleżanki i koledzy z Zakładowej  Solidarności.

Zarząd Regionu Małopolskiej "Solidarności"

 • Odszedł nasz Przyjaciel Stanisław Mania

  Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego działacza

  Stanisława Manii

  Przewodniczący KZ S" w MPWiK, delegat na WZD Regionu Małopolskiego, członek Zarządu Regionu Małopolskiego

  Wyrazy współczucia dla bliskich, rodziny, przyjaciół składa pogrążona w smutku
  Małopolska 
  Solidarność"

   


   

  czytaj dalej

 • Stanowisko Prezydium KK nr 9/20 ws. sytuacji przemysłu wydobywczego, energetycznego i energochłonnego

  Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” niezmiennie od lat, z żelazną konsekwencją przeciwstawia się klimatycznym szaleństwom Unii Europejskiej, których skutkiem będzie likwidacja polskiego przemysłu, a wraz z nim setek tysięcy miejsc pracy. 

  czytaj dalej

 • W najbliższą niedzielę zapraszamy na szczyt Leskowca

   

  Z okazji 40 - lecia powstania NSZZ „Solidarność" 27 września w Beskidach Małych wyruszy Pielgrzymka NSZZ Solidarność na Groń Jana Pawła II, a o godzinie 12.00 odbędzie się msza święta na Groniu. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków związku na wspólną wycieczkę celebrującą okrągłą rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. 

   

  czytaj dalej

NSZZ Solidarność - NSZZ Solidarność - Kraj

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” to największy w Polsce związek zawodowy. Razem z nami możesz mieć wpływ na swoje życie, na to w jakich warunkach i za ile pracujesz. Przyłącz się do nas!
 • Forsowanie nowych celów klimatycznych UE spotka się ze zdecydowanym oporem całej „Solidarności”

  OPZZ głosuje za polityką klimatyczną Unii Europejskiej, a teraz wzywa do jej odrzucenia. To niebywały cynizm i hipokryzja – ostro reaguje „Solidarność”. W swoim wczorajszym stanowisku Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wzywa rząd do „ rzeczowego i konstruktywnego dialogu z partnerami społecznymi dla wypracowania polskiej drogi do sprawiedliwej transformacji”. To zdaniem

  ...
 • P. Duda: Nie pozwolimy, aby ci co nas opuścili odbierali nam prawo do bycia Solidarnością

  Za nami obchody 40. rocznicy powstania Solidarności. Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda w rozmowie z Instytutem Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka nawiązał do historycznej roli naszego Związku.

  Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka: Postać Lecha Wałęsy wywołuje wielkie emocje. Były prezydent wielokrotnie powtarzał o swojej wielkiej

  ...
 • Piotr Duda: politykom Zjednoczonej Prawicy zabrakło jedności serc. Czas się ocknąć!

  Związek zawodowy Solidarność nie przetrwałby, gdyby nie jedność ludzkich serc; tej jedności zabrakło ostatnio politykom Zjednoczonej Prawicy – powiedział w niedzielę na Jasnej Górze szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

  Podczas 38. Pielgrzymki Ludzi Pracy zaapelował o dialog dla dobra Polski i Polaków, bo – jak podkreślił – Polska jest dobrem

  ...